Cildimiz zamanla içinde barındırdığı vitamini, kolajeni, anti aging hücrelerini kaybetmektedir. Özellikle sigara, alkol, stres, uykusuzluk, yanlış beslenme bu gidişatı negatif yönde etkilemektedir. Yapılan araştırmalar cildin ihtiyacı olan vitaminlerin ağızdan alınması yerine, medikal cilt bakımları ve uygulamalar yoluyla verilmesinin daha faydalı olduğunu göstermektedir.

Vitamin kürü uygulanan ciltte, vitaminler cilt yüzeyine yerleşerek, cildi korur, enerji verir, lekeleri açar, cildi canlandırır.

Peki cildimizin hangi vitaminlere ihtiyacı var?

  • A VİTAMİNİ YAŞLANMA SÜRECİNİ YAVAŞLATIR: Cilt gelişimi için zorunlu bir vitamindir. Cilt tarafından emilebilir. Cildimizin rengini düzenler, güneşin yıpratıcı etkisini ve oluşturduğu lekeleri azaltır. Hücre yenilenmesini ve çoğalmasını sağlar.Özellikle kuru, yıpranmış, çatlamış ve olgun ciltler için gereklidir.
  • KIRIŞIKLIKLARA KARŞI E VİTAMİNİ: Yüzeysel kırışıklıkları azaltır, cilde nem sağlar, elastin ve kollegen liflerin direncini arttırır, cildi zararlı güneş ışınlarından korur, yıpranmış ciltleri onarır.Cildin nem tutma kabiliyetini yükselterek cilde yumuşaklık sağlar.

Vitamin Kürü fiyatlarını ve kampanyalarımızı öğrenmek, ücretsiz muayene olmak için sizi merkezimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız.